Soutěže družstev

Těsná domácí prohra se Slovanem Liberec

Posted

V sobotu 30.3.2015 jsme hostili soupeře, se kterým se nám dlouhodobě nedaří a chtěli jsme to konečně zlomit.

Nakročeno jsme k tomu měli velmi dobře, protože ve svých dvouhrách nezaváhali ani Pavel Topol, ačkoli sehrál vyrovnanou třísetovou bitvu s výsledkem 6:7 6:1 6:4, a ani Jarda Šída, který vyhrál poměrně hladce 6:1 6:3. První z našich žen, Hanka Lufinková, svůj zápas rozehrála velice nadějně a první set vyhrála 6:1. Druhý set se sice vyvíjel příznivěji pro soupeřku, nicméně stále šlo o velice vyrovnaný zápas. Za stavu 1:4 ale došlo ke zlomovému okamžiku a to možná nejen jejího zápasu, ale i celkového skóre. Hanka při dobíhání míče špatně došlápla a přivodila se výron v kotníku, takže zápas nemohla dohrát a ani nemohla nastoupit ke čtyřhře.

V dalším zápase za muže nastoupil Jarda Miler a bylo znát, že se na zápas připravil opravdu dobře. Výsledkově sice byl zápas vyronaný, ale Jarda si oba sety zkušeně podhlídal a vyhrál 6:4 7:6. Denča Hnídková, jako žena číslo dvě, prohrála 2:6 1:6, ale ačkoli se na zápas poctivě připravovala, kvalita soupeřky byla bohužel vysoká. Honza Kyška na pozici číslo čtyři za muže mohl také domácí tým výrazně posunout k celkovému vítezství. První set sice prohrál 4:6, ale ve druhém setu v tiebreaku vedl už 6:2 a stačil mu jediný vyhraný míč k tomu, aby zápas dovedl do třetího setu a mohl tak bojovat o čtvrtý bod. Měl proti sobě ovšem velmi zkušeného soupeře, kterému se nakonec povedlo tiebreak otočit a my jsme v tu chvíli věděli, že musíme vyhrát obě mužské čtyřhry, protože holky, díky zranění Hanky, hrát nemohly.

Do čtyřher jsme tedy nastupovali za stavu 3:4 na zápasy. Pavel Topol s Honzou Kyškou svůj zápas vyhráli s přehledem 6:3 6:4, větší bitva se odehrávala ve druhém deblu, ve kterém za náš tým nastoupili Jarda Miler a Tomáš Dvořák. Kluci sice první set prohráli, ale vítezství Pavla a Honzi jim zřejmě dodalo síly, protože druhý set vyhráli a ve třetím už vedli dokonce 3:1. Ale jak už to v tenise bývá, zápas není rozhodnutý za žádného stavu a ačkoli si přáli opravdu hodně vyhrát, podlehli soupeřům po setech 2:6 6:4 3:6.

Z víteztví se tak radoval liberecký Slovan po výsledku 5:4 na zápasy.