Soutěže družstev

Naše družstvo dospělých vyhrálo v Děčíně

Posted

Dne 23.5. se naše družstvo vydalo do Děčína, aby změřilo síly s domácím TK Spartak. Bylo to pro nás poměrně důležité utkání, protože jsme cítili velkou šanci tohoto soupeře porazit. Bohužel nám chyběla jedna z opor obou předchozích utkání Jarda Šída, který oba předešlé singly vyhrál, takže stejně jako proti Doksám musel nastoupit náš americký navrátilec Tomáš Dvořák.

Na Spartaku mají pouze 2 kurty, což nám trochu vadilo, protože jsme obávali, že se tím celé utkání hodně protáhne, ale většina zápasů se odehrála poměrně rychle, takže se tak nestalo.

K prvním dvěma utkáním za naše družstvo nastoupili naše mnohaletá jistota a jednička Pavel Topol a již zmínění narvátilec z USA Tomáš Dvořák, který hrál na pozici číslo 4, ale vzhledem k potřebám domácího celku nastoupil už v první rundě. Oba zápasy naši borci zvládli odehrát rychle a především vítezně, Pavel vyhrál 6:2 6:0 a Tomáš 6:1 6:1.

K dalším utkáním nastoupili Jarda Miler na pozici číslo 3 a naše jednička za ženy Hanka Lufinková. I tyto dva zápasy pro nás dopadly vítezně, Jarda po jistém výkonu a psychickém rozložení soupeře zápas ovládl 6:3 6:1 a Hanka si poradila s mladší soupeřkou 6:2 6:1 – jak se říká „v suchém triku“.

V tuto chvíli jsme vedli už 4:0 na zápasy a věděli jsme, že nám bude stačit vyhrát buď ještě jedna z následujících dvou dvouher a nebo postavíme jednu silnou čtyřhru.

K posledním dvěma dvouhrám za nás nastoupili Honza Kyška a Déňa Hnídková. Honza předváděl velmi bojovný výkon, po prohraném prvním setu se ještě vrátil do zápasu a podařilo se mu vyhrát druhý set, a my jsme věřili, že bude rozhodnuto už po tomto zápase. Ve třetím setu už bohužel asi došly síly a zápas nakonec prohrál poměrem 3:6 6:3 a 3:6. Denča také předvedla velmi bojovný a snaživý výkon, nicméně na domácí soupeřku to nestačilo, takže po dvouhrách jsme vedli 4:2 a museli jsme vyhrát alespoň jednu ze tří čtyřher.

Klíčem bylo vymyslet, kdo bude hrát s Pavlem, jenž ve čtyřhře exceluje. Volba padla na Jardu, protože ve dvouhře předvedl velmi sebejistý výkon, takže složení našich čtyřher vypadalo takto: Topol – Miler, Kyška – Dvořák. Holky jsme měli jenom dvě, takže tam složení bylo jasné.

Pavel s Jardou nakonec kýžený pátý bod opravdu vybojovali a čtyřhru vyhráli 6:1 6:4, Tomáš s Honzou vyhráli první set a ve druhém hráli vyrovnaně do stavu 3:3, ale když viděli, že utkání už je rozhodnuté, tak poněkud povolili v koncentraci a zápas nakonec prohráli 6:3 3:6 a 7:10 v supertiebreaku, který se hrál místo třetího setu. Holky svojí čtyřhru prohráli 2:6 3:6, ale to nám vůbec nevadilo, protože celý zápas jsme vyhráli poměrem 5:4, což bylo nejdůležitější a po cestě domů jsme si mohli dopřát skvělou a vítěznou večeři ve cvikovském pivovaru.